Pod hasłem Bezpieczna Szkołą, Bezpieczne Wakacje, w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie odbył się festyn rodzinny. Jak co roku, udział w nim wzięła Straż Miejska. W trakcie festynu funkcjonariusze zaprezentowali uczestnikom sprzęt jakim posługują się w codziennej pracy, w tym środki łączności, przymusu bezpośredniego oraz wyposażenie radiowozu. Jak zawsze największym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się przedział dla osób zatrzymanych. Festyn był też wspaniałą okazją na rozmowy o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży na wakacjach. Wskazywano, jak w tym okresie unikać różnego rodzaju zagrożeń w miejscach publicznych, na drodze i wodzie. Była możliwość założenia na oczy alko gogli, obrazujących zachowanie człowieka po spożyciu alkoholu. Można też było spojrzeć w magiczną tubę, obrazującą zasadność używania po zmroku elementów odblaskowych. Dyrekcja Szkoły za zaangażowanie, życzliwość oraz wsparcie okazane podczas organizacji festynu przekazała strażnikom specjalny dyplom.