58 677 70 40
Telefon dyżurny
986
Telefon alarmowy
Aktualności

Pies w rozgrzanym samochodzie

Nie pozostawiać dzieci i zwierząt w rozgrzanych autach !Pies w rozgrzanym samochodzie

Mandatem karnym w kwocie 500 złotych ukarana została właściciela psa, która na pół godziny zostawiła czworonoga w  rozgrzanym samochodzie marki Hyndai na ulicy Sienkiewicza w Wejherowie. Temperatura powietrza w tym dniu wynosiła prawie 25  stopni Celsjusza. Szyby w oknie były lekko uchylone, ale nie zapewniały odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Widać było, że zwierze robi się coraz słabsze. Funkcjonariusze chcieli już wybić szybę i psa ratować, ale w tym momencie nadeszła   właścicielka czworonoga. Kobieta została ukarana mandatem karnym  i pouczona, aby w przyszłości tego typu czynu się nie dopuszczała. Przy okazji warto przypomnieć właścicielom czworonogów, a w szczególności  przewożącym latem  dzieci aby pamiętali , że:

•podczas upału temperatura w pozostawionym na słońcu aucie dochodzi do 60 stopni Celsjusza,

•nawet lekko uchylone okno nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji powietrza we wnętrzu pojazdu,

•pozostawione w takich warunkach zwierzę jest narażone na przegrzanie, odwodnienie, udar słoneczny i uduszenie,

•pies się nie poci, a ciepła z organizmu pozbywa się głównie poprzez ziajanie, dlatego też trzeba mu zapewnić możliwość swobodnego oddychania,

•słońce zmienia położenie na niebie, w związku z czym miejsce, w którym parkujemy auto, może pozostawać zacienione jedynie przez krótki czas.

Dane kontaktowe

Znajdujemy się przy Ratuszu Miejskim
58 677 70 52
58 672 64 49 (fax)
plac Jakuba Wejhera 8,
84-200 Wejherowo
Czynne całą dobę
Pełny kontakt
Nasze biuro