Nieostrożne cofanie i lampa uliczna lekko uszkodzona. Zdarzenie to miało miejsce 03 czerwca tuż po godzinie 10:00. Wówczas dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie , że na parkingu miejskim przy ulicy Wałowej w Wejherowie, kierowca Mercedesa uszkodził uliczną lampę i jak gdyby nic się nie stało oddalił się z miejsca zdarzenia. Przybyli na miejsce wezwania funkcjonariusze zgłoszenie po części potwierdzili. Kierowcy na miejscu nie było. Stało jedynie jego auto, tyłem oparte o stylizowaną lampę. W Mercedesie wgięty był tylny zderzak. Kierowcy wystawiono wezwanie, na które się stawił. Takie sytuacje się zdarzają i zdarzać się będą, ale obowiązkiem kierowcy jest ich zgłoszenie. W tym przypadku do większego uszkodzenia lampy nie doszło. Została jedynie lekko obtarta i będzie monitorowana. Jeśli w wyniku uderzenia będzie się z nią coś niepokojącego działo, kierowca obciążony zostanie kosztami naprawy. Przy tej okazji, po raz kolejny apelujemy, aby kierowcy w tej jak i innych sytuacjach , gdy dochodzi do uszkodzenia znaków, urządzeń drogowych oraz infrastruktury, nie uciekali z miejsca zdarzenia, a informowali o nich Straż Miejską. Gdy kierowca zgłosi się sam , może liczyć na pouczenie, a poniesie jedynie koszta naprawy rzeczy uszkodzonej. Natomiast gdy kierowca ucieknie- otrzyma dodatkowo wysoką karę grzywny.