58 677 70 40
Telefon dyżurny
986
Telefon alarmowy
Aktualności

Komu przeszkadzają sanitariaty TOI TOI

Niszczą dla szpanu i popisuKomu przeszkadzają sanitariaty TOI TOI

W ostatnim czasie Straż Miejska czterokrotnie ujawniła próbę dewastacji TOI TOI, ustawionych w obrębie obiektów rekreacyjno-sportowych. W dwóch przypadkach ujawniono sprawców tego wandalizmu. Niepokojącym jest fakt, że są to osoby nieletnie. W kolejnych dwóch zarejestrowanych aktach wandalizmu, prowadzone są czynności wyjaśniające, a sprawcami są osoby dorosłe. Przenośne sanitariaty TOI TOI-je ustawione są tam , gdzie nie ma wybudowanych sanitariatów. Nie są na stałe przytwierdzone do ziemi, stąd kuszą chuliganów do ich przewracania. Tak jest m.in. przy obiekcie sportowym na ulicy Konopnickiej oraz na Przystani Kajakowej przy ulicy Ofiar Piaśnicy. Na TOI TOI ustawionego przy ulicy Konopnickiej nieletni wyżywali się dwukrotnie. Kabinę tą przewracają lub próbują go zniszczyć poprzez kopanie, tak jak to miało miejsce 12 czerwca około godziny 22:45. Tego czynu dopuścił się 15 -letni mieszkaniec Wejherowa. Chłopak próbował poprzez kopanie zniszczyć drzwi do TOI TOI. Został zarejestrowany przez miejski monitoring i ustalony przez wysłany na miejsce zdarzenia patrol. Jego sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Natomiast pod koniec maja, na ulicy Ofiar Piaśnicy, dorosły już wandal, około 40-letni mężczyzna dla szpanu i popisu przed kolegami TOI TOI-a przewrócił. Ten sam mężczyzna kilka dni wcześniej w Parku Kaszubskim pod osłoną nocy zdewastował dwie skrzynki energetyczne. Zarządca Parku swoje straty ocenił na około 8 tys. złotych.

Dane kontaktowe

Znajdujemy się przy Ratuszu Miejskim
58 677 70 52
58 672 64 49 (fax)
plac Jakuba Wejhera 8,
84-200 Wejherowo
Czynne całą dobę
Pełny kontakt
Nasze biuro