58 677 70 40
Telefon dyżurny
986
Telefon alarmowy

Aktualności

Z życia naszej straży
25.10.2021

Narkotyki na placu zabaw

01 sierpnia 2021 około godziny 22:00 dyżurny straży miejskiej zainteresował się czteroosobową grupą młodzieży przebywającej na placu zabaw w parku Majkowskiego w Wejherowie. Dwóch mężczyzn oraz towarzyszące im kobiety w pewnym momencie zaczęli zażywać proszek nieznanego pochodzenia

22.11.2021

Anonimowe kontenery muszą zniknąć

W kilku rejonach miasta Wejherowa ustawione są anonimowe pojemniki na odzież używaną. Takie kontenery są ustawione m. in. na osiedlu Sucharskiego. Pojemniki te nie posiadają logo firmy ani numeru kontaktowego do właściciela . Oznaczone są jedynie numerem identyfikacyjnym. Do pojemników tych nie przyznają się również organizacje prowadzące działalność charytatywną tj. Caritas Diecezji Gdańskiej czy Zarząd Okręgowy PCK. Anonimowe pojemniki ustawione są na nie należących do nich działkach m.in. terenach spółki ENERGA.

24.10.2021

Winny jest pojazd, a nie kierowca?

Nową wykładnię przepisów prawa o ruchu drogowym przedstawiała interweniującym funkcjonariuszom kierowca widocznego na zdjęciu pojazdu Mitsubishi, który zaparkowała na całej szerokości chodnika, tamując przejście pieszym. Strażnikom tłumaczyła ,że żadnego wykroczenia nie popełniła. W tym miejscu postój na chodniku jest dozwolony( tylko, że wzdłuż jezdni), a to nie jej wina ,że ma tak duży samochód- stanowczo stwierdziła. Funkcjonariusze mieli inne zdanie w tej sprawie, i za popełnione wykroczenie zaproponowali sprawczyni mandat karny w kwocie 100zł, lecz ta go nie przyjęła.

22.11.2021

Rafał Karacz zdobył złoty i brązowy medal

W miniony weekend (29 i 30 czerwca br.) w Rzeszowie odbywały się w I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Rafał Karcz, reprezentant Straży Miejskiej w Wejherowie, jednocześnie trener Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego wywalczył złoty medal w kat. do 63 kg pointfighting, pokonując w finale pewnie na punkty Tomasza Adamusa z Komendy Powiatowej Policji ze Starachowic.

22.11.2021

Wejherowscy strażnicy mistrzami województwa

Wejherowska Straż Miejska zwyciężyła w IX Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Straży Miejskich w Halowej Piłce Nożnej w Gdańsku zdobywając Puchar i tytuł Mistrza Województwa. W pierwszym meczu wejherowscy strażnicy rozgromili kolegów z Pruszcza Gdańskiego 6:0, a następnie pokonali połączone Straży Miejskie Chojnic i Człuchowa 3:0. Wejherowianie z finale pokonali strażników z Gdańska 1:0.

22.11.2021

Strażnik miejski z Wejherowa mistrzem świata

W miesiącu październiku 2013 roku, st. strażnik Rafał Karcz z Komendy Straży Miejskiej w Wejherowie, uczestniczył w Otwartych Mistrzostwach Świata Federacji WFMC na zasadach kickboxingu, które odbyły się w Hagen w zachodniej części Niemiec. W kat. do 60 kg seniorów na zasadach kickboxingu wywalczył tytuł Mistrza Świata, w finale pokonując reprezentanta Belgii stosunkiem punktów 13:8. Wcześniej Rafał Karcz został mistrzem Polski służb mundurowych. Rafał Karcz w wejherowskiej Straży Miejskiej pracuje piąty rok.

Dane kontaktowe

Znajdujemy się przy Ratuszu Miejskim
58 677 70 52
58 672 64 49 (fax)
plac Jakuba Wejhera 8,
84-200 Wejherowo
Czynne całą dobę
Pełny kontakt
Nasze biuro