58 677 70 40
Telefon dyżurny
986
Telefon alarmowy
Aktualności

Rafał Karacz niepokonany

Rafał Karacz niepokonany

Starszy Strażnik Rafał Karcz reprezentował po raz czwarty wejherowską Straż Miejską podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu Służb Mundurowych, które tym razem odbyły się w odległym Sanoku w dniach 10-12 czerwca br. Karcz startował w formułach pointfighting (walka przerywana) oraz kick-light (walka ciągła z dozwolonymi kopnięciami na uda). W formule pointfighting stoczył zwycięski półfinałowy pojedynek przed czasem stosunkiem 12:1 z reprezentantem OSP Węgrów Wojciechem Kądziela, natomiast do finałowej walki z powodu kontuzji nie wyszedł Grzegorz Kwiecień z KPP Starachowice i Karcz mógł już cieszyć się z obrony tytułu Mistrza Polski i niepokonanego zawodnika od 2013 roku w tej formule.

W formule kick-light, Rafał Karcz pokonał kolejno w walkach finałowych: Sławomira Knioch z Zakładu Karnego Wronki oraz Bartosza Fechnera z Jednostki Wojskowej z Międzyrzecza. Oba pojedynki wygrane przez niejednogłośną decyzję 2:1, dały wejherowianinowi drugi tytuł Mistrzowski na tym turnieju.

Rafał Karcz do tej pory wywalczył 5 tytułów Mistrza Polski Służb Mundurowych, godnie reprezentując Straż Miejską oraz Wejherowo w Polsce. St. strażnik Rafał Karcz w wejherowskiej Straży Miejskiej pracuje od 2009 roku. Prowadzi również organizowane przez wejherowską Komendę bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet, których nowa edycja ma rozpocząć się już we wrześniu.

W zawodach w Sanoku wzięło udział łącznie ponad 120 zawodników reprezentujących różne formacje służb mundurowych takich jak m.in.: Policja, Straż Miejska, Wojsko, Biuro Ochrony Rządu, Służba Celna i inne. Organizatorem turnieju był ppłk Jerzy Bassa, Dyrektor Zakładu Karnego w Łupkowie, jednocześnie sędzia Polskiego Związku Kickboxingu.

Dane kontaktowe

Znajdujemy się przy Ratuszu Miejskim
58 677 70 52
58 672 64 49 (fax)
plac Jakuba Wejhera 8,
84-200 Wejherowo
Czynne całą dobę
Pełny kontakt
Nasze biuro