58 677 70 40
Telefon dyżurny
986
Telefon alarmowy

Aktualności

Z życia naszej straży
24.10.2021

Winny jest pojazd, a nie kierowca?

Nową wykładnię przepisów prawa o ruchu drogowym przedstawiała interweniującym funkcjonariuszom kierowca widocznego na zdjęciu pojazdu Mitsubishi, który zaparkowała na całej szerokości chodnika, tamując przejście pieszym. Strażnikom tłumaczyła ,że żadnego wykroczenia nie popełniła. W tym miejscu postój na chodniku jest dozwolony( tylko, że wzdłuż jezdni), a to nie jej wina ,że ma tak duży samochód- stanowczo stwierdziła. Funkcjonariusze mieli inne zdanie w tej sprawie, i za popełnione wykroczenie zaproponowali sprawczyni mandat karny w kwocie 100zł, lecz ta go nie przyjęła.

22.11.2021

Rafał Karacz zdobył złoty i brązowy medal

W miniony weekend (29 i 30 czerwca br.) w Rzeszowie odbywały się w I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Rafał Karcz, reprezentant Straży Miejskiej w Wejherowie, jednocześnie trener Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego wywalczył złoty medal w kat. do 63 kg pointfighting, pokonując w finale pewnie na punkty Tomasza Adamusa z Komendy Powiatowej Policji ze Starachowic.

22.11.2021

Wejherowscy strażnicy mistrzami województwa

Wejherowska Straż Miejska zwyciężyła w IX Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Straży Miejskich w Halowej Piłce Nożnej w Gdańsku zdobywając Puchar i tytuł Mistrza Województwa. W pierwszym meczu wejherowscy strażnicy rozgromili kolegów z Pruszcza Gdańskiego 6:0, a następnie pokonali połączone Straży Miejskie Chojnic i Człuchowa 3:0. Wejherowianie z finale pokonali strażników z Gdańska 1:0.

22.11.2021

Strażnik miejski z Wejherowa mistrzem świata

W miesiącu październiku 2013 roku, st. strażnik Rafał Karcz z Komendy Straży Miejskiej w Wejherowie, uczestniczył w Otwartych Mistrzostwach Świata Federacji WFMC na zasadach kickboxingu, które odbyły się w Hagen w zachodniej części Niemiec. W kat. do 60 kg seniorów na zasadach kickboxingu wywalczył tytuł Mistrza Świata, w finale pokonując reprezentanta Belgii stosunkiem punktów 13:8. Wcześniej Rafał Karcz został mistrzem Polski służb mundurowych. Rafał Karcz w wejherowskiej Straży Miejskiej pracuje piąty rok.

22.11.2021

Rafał Karacz niepokonany

Starszy Strażnik Rafał Karcz reprezentował po raz czwarty wejherowską Straż Miejską podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu Służb Mundurowych, które tym razem odbyły się w odległym Sanoku w dniach 10-12 czerwca br. Karcz startował w formułach pointfighting (walka przerywana) oraz kick-light (walka ciągła z dozwolonymi kopnięciami na uda). W formule pointfighting stoczył zwycięski półfinałowy pojedynek przed czasem stosunkiem 12:1 z reprezentantem OSP Węgrów Wojciechem Kądziela, natomiast do finałowej walki z powodu kontuzji nie wyszedł Grzegorz Kwiecień z KPP Starachowice i Karcz mógł już cieszyć się z obrony tytułu Mistrza Polski i niepokonanego zawodnika od 2013 roku w tej formule.

22.11.2021

Inspektor Maciej Cichoń mistrzem polski

Inspektor Straży Miejskiej, Maciej Cichoń został Mistrzem Polski w I Mistrzostwach Polski Urzędników i Kolejarzy w biegu ulicznym na 10 km, które odbyły się w ramach obchodów IV Pomorskiego Święta Wisły w Tczewie. Święto Wisły obchodzono na terenie dziewięciu miast, dwóch powiatów (tczewskiego, , sztumskiego) w dniach 20-21 sierpnia. Pomorskie Święto Wisły obejmie miasta: Gdańsk, Malbork, Kwidzyn, Gniew, Pelplin ,Świecie, Grudziądz, Wisłę oraz Tczew.

Dane kontaktowe

Znajdujemy się przy Ratuszu Miejskim
58 677 70 52
58 672 64 49 (fax)
plac Jakuba Wejhera 8,
84-200 Wejherowo
Czynne całą dobę
Pełny kontakt
Nasze biuro