Tydzień profilaktyki w SP w Lini

Utworzono: piątek, 2018 grudnia 07

 W dniu 05 grudnia 2018 r. na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Lini, f-sze  Straży Miejskiej z Wejherowa w ramach „Tygodnia profilaktyki” wzięli udział w zajęciach z dziećmi i młodzieżą tej szkoły. Funkcjonariusze starali się wspomóc grono nauczycielskie w podejmowanych działaniach profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa, kultury słowa oraz umiejętności rozwiązywania konfliktów.

W ramach trwającego prawie 6 godzin pokazu i pogadanek zaprezentowano min. strukturę i zasady działania straży, inscenizację przykładowej interwencji oraz policyjne  techniki obezwładniana napastników.  Dla poszczególnych  trzech grup wiekowych przeprowadzono wykłady na tematy: „Bezpieczna droga do szkoły”, „Praca Strażnika Miejskiego” oraz „Aspekty prawne oraz odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia i przestępstwa.” Zaprezentowano także wyposażenie radiowozów straży miejskiej. Wraz z ratownikiem medycznym p. Tomaszem Groth,  który od czterech lat z strażą miejską realizuje kursy samoobrony dla kobiet  , przedstawiono podstawowe zasady  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Omówiono  również temat negatywnego pływu środków odurzających na organizm człowiek (alkohol, papierosy, e-papierosy, narkotyki, dopalacze). Zarówno uczniom jak i gronu pedagogicznemu zaprezentowano magiczną tubę  w ramach omawiania tematu obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych, oraz alkogogle w trakcie rozmowy o negatywnym wpływie alkoholu na człowieka. W ramach prowadzonego przez szkołę projektu „Człowiek z pasją” głos zabrał ultramaratończyk st. insp. Maciej Cichoń, który opowiedział dzieciom min. o udziałach w zawodach, zasadach treningu czy odpowiednim odżywianiu.

Poszczególne prelekcje odbywały się w trzech grupach wiekowych klasa 0-III, IV-VI, VII-VIII i III gimnazjum. W zajęciach udział wzięło ponad 320 uczniów.  Głównym koordynatorem z ramienia szkoły była psycholog, Anetta Tessmer.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!