Jesienna kontrola oświetlenia ulicznego

Utworzono: piątek, 2018 września 28

 Jak co roku,  funkcjonariusze straży miejskiej  przeprowadzili kontrolę oświetlenia ulicznego  w mieście Wejherowie ze szczególnym zwróceniem uwagi na nieprawidłowości w oświetleniu przy przejściach dla pieszych, na  skrzyżowaniach i przy drogach oraz placach Nieprawidłowości ujawniono w 50 miejscach,  w tym 5 dotyczy miejsc przejścia dla pieszych, a w 45.  awarii oświetlenia Funkcjonariusze zwrócili również uwagą na oświetlenie miejsc użyteczności publicznej, niebędących w zarządzie miasta, m.in. tereny PKP, drogi powiatowe i wojewódzkie. Bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych znajduje się na drodze wojewódzkiej, vis a vis pawilonu z zabytkową drabiną strażacką na ulicy 3-Maja. Wniosek o doświetlenie tego miejsca i odmalowanie znaków poziomych P-10, tzw. zebry trafi do zarządcy drogi Marszałka Wojewódzka Pomorskiego. Natomiast   stwierdzone awarie na bieżąco przekazywane będą firmom zajmującym się konserwacją oświetlenia.
Należy jedynie dodać, że miasto Wejherowo odpowiada za oświetlenie na 217 ulicach. Lampy uliczne zamontowane są na 2546 słupach. Nieprawidłowości ujawniono w 50 miejscach, w tym 5 dotyczy miejsc przejścia dla pieszych, a 45. dot. punktów świetlnych.  Funkcjonariusze zwrócili również uwagą na oświetlenie miejsc użyteczności publicznej, niebędących w zarządzie miasta, m.in. tereny PKP, drogi powiatowe i wojewódzkie. Bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych znajduje się na drodze wojewódzkiej, vis a vis pawilonu z zabytkową drabina strażacką na ulicy 3-Maja. Wniosek o doświetlenie tego miejsca i odmalowanie znaków poziomych tzw. zebry trafi do zarządcy drogi, Marszałka Wojewódzka
Bezspornym jest fakt, ze oświetlenie uliczne przyczynia się do poprawy stanu bezpieczeństwa, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej. Stąd powinno działać sprawnie i oświetlać miejsca mające wpływ na to bezpieczeństwo. Przyjmować będziemy również wszelkie wnioski i uwagi w tym zakresie od mieszkańców Wejherowa. Na pewno zostaną one przekazanie do rozpatrzenia odpowiednim instytucjom.

Jeśli zauważysz takie nieprawidłowości-proszę zgłosić je dyżurnemu Straży Miejskiej. tel. (58) 677-70-40 lub 986.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!