W IX edycji 31 kobiet ukończyło kurs samoobrony

Utworzono: poniedziałek, 2018 maja 14

Dnia 11 maja br. w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie teoretyczne oraz podsumowanie IX już edycji bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. Tym razem kurs z wynikiem pozytywnym ukończyło 31 pań na 40 zapisanych. Podczas uroczystego spotkania w Ratuszu,  Komendant Straży Miejskiej w Wejherowie, Zenon Hinca zapoznał kursantki z teoretycznymi aspektami obrony koniecznej czy stanu wyższej konieczności. Ponadto Panie miały okazję poznać dozwolone środki przymusu bezpośredniego, na które nie jest potrzebne zezwolenie policji.

W trakcie trwania spotkania,  Beata Rutkiewicz- zastępca Prezydenta Miasta wręczyła kursantkom certyfikaty, potwierdzające ukończenie kursu samoobrony. Zajęcia praktycznie, dzięki uprzejmości Dyrekcji SP nr 6 przy ul. Śmiechowskiej prowadził instruktor samoobrony i kickboxingu Rafał Karcz. Przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik medyczny, Radny Miasta Wejherowa- Tomasz Groth.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja kursu odbyć się ma w połowie września. Nabór na kolejny kurs ogłoszony zostanie na sm.wejherowo.pl oraz w mediach lokalnych.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!