W trosce o estetyzację i wizerunek miasta

Utworzono: czwartek, 2018 lutego 22

21 lutego w Urzędzie Miejskim w Wejherowie odbyła się narada w sprawie podsumowania zainicjowanej przez Straż Miejską akcji „Pustostan”. W  naradzie, której przewodniczyła Beata Rutkiewicz, zastępca Prezydenta Miasta udział wzięli kierownicy wydziałów UM i jednostek budżetowych odpowiedzialnych za  gospodarkę komunalną, ochronę środowiska i nieruchomości. Urząd Miasta podejmie działania związane z uporządkowaniem nieruchomości należących do osób prawnych. Na niektórych nieruchomościach  trzeba będzie uregulować  stan prawny. Straż Miejska zobowiązała już właścicieli nieruchomości na których panował ogólny bałagan o zadbanie o należyty stan sanitarno-porządkowy.Na przełomie stycznia i lutego 2018 r. wejherowska Straż Miejska przeprowadziła kontrole opuszczonych i niezamieszkałych budynków pod kryptonimem „Pustostan”. W wyniku podjętych działań poddano kompleksowej kontroli niezamieszkałe bądź opuszczone nieruchomości na terenie miasta Wejherowa. Prowadzone działania polegały głównie na sprawdzeniu zewnętrznego stanu technicznego tych budynków, stanu sanitarno-porządkowego przyległych posesji oraz ustaleniu  ich właścicieli.  Ustalono, że w chwili obecnej na terenie miasta Wejherowa występują 52 nieruchomości, które są pustostanami.

W celu ich sklasyfikowania podzielono je na cztery kategorie:

 

KAT. A – do tej kategorii zaliczono nieruchomości które nie posiadają prawowitego właściciela (najczęściej toczy się postępowanie spadkowe) a co za tym idzie nieruchomość nie jest przez nikogo administrowana. Takich nieruchomości na terenie miasta jest 8.

 

KAT. B – do tej kategorii zaliczono nieruchomości, które wchodzą w zasoby Gminy Miasta Wejherowa, bądź są własnością Skarbu Państwa, PKP-7 nieruchomości.

 

KAT. C – do tej kategorii zaliczono nieruchomości, które posiadają właścicieli lecz ich stan techniczny czy porządkowy posesji budzi zastrzeżenia- 15 posesji.  

 

KAT. D – do tej kategorii zaliczono nieruchomości, które posiadają właścicieli i co do których nie ma żadnych zastrzeżeń-22 budynki.

 

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!