Kursy samoobrony wciąż popularne

Utworzono: piątek, 2017 kwietnia 28

Zapoczątkowane w 2015 roku bezpłatne kursy samoobrony, organizowane przez Straż Miejską w Wejherowie oraz Urząd Miasta Wejherowa, wciąż cieszą się uznaniem wśród kobiet z powiatu wejherowskiego i nie tylko. Zdarza się, że na darmowe kursy przyjeżdżają Panie z odległych miejscowości powiatu, jak np. z Szemuda. Bywają też Panie spoza powiatu, np. z Gdyni, czy spod Lęborka. Obecnie trwa już siódma edycja bezpłatnego kursu samoobrony. Niezmiennie od początku kurs prowadzą: Rafał Karcz (instruktor kickboxingu i samoobrony), Komendant Straży Miejskiej Zenon Hinca oraz Tomasz Groth, ratownik medyczny. Jeden kurs trwa od 14 do 16 spotkań. Są to zajęcia w większości praktyczne (odparcie ataku agresora, obrona konieczna), poparte zajęciami teoretycznymi, a także wzbogacone o przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zapotrzebowanie na tego typu kursy trwa. Kobiety chcą przede wszystkim nauczyć się skutecznej samoobrony, ale też popracować nad swoją ogólną kondycją, sylwetką i poprawą samopoczucia. Zwykle po ogłoszeniu naboru, w ciągu najwyżej 7 dni lista zapisanych kobiet jest kompletna. Zajęcia odbywają się obecnie w Zespole Szkół nr 1 na ul. Śmiechowskiej 36, w odnowionej i świetnie przygotowanej sali korekcyjnej. Dwa razy w tygodniu, dzięki uprzejmości Dyrekcji ZS nr 1, Panie spotykają się na sali i w pocie czoła trenują pod okiem instruktora. Do tej pory w ciągu 6 edycji kursu, przeszkolonych zostało prawie 200 kobiet, a należy dodać, że siódma edycja wciąż trwa i zakończy się na początku czerwca.

Każda z Pań, która ukończy z wynikiem pozytywnym kurs samoobrony, otrzymuje certyfikat ukończenia, który wręcza Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, wspólnie z pomysłodawcą Kursu, Komendantem Zenonem Hinca. Po zakończeniu siódmej już z kolei edycji kursu, nastąpi letnia przerwa (miesiące lipiec i sierpień), następnie we wrześniu zaproszone zostaną wszystkie Panie, które ukończyły kurs samoobrony, na spotkania powtórzeniowe. W tym czasie chętne Panie, które przybędą na powtórkę, będą mogły powtórzyć i sprawdzić swoje nabyte umiejętności.

Panie, które jeszcze nie miały okazji uczestniczyć w kursie, będą mogły zapisać się na VIII edycję kursu w połowie września. Wtedy Straż Miejska w Wejherowie ogłosi oficjalny nabór na kolejny kurs bezpłatnej samoobrony dla kobiet.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!