Bezpieczna droga do szkoły

Utworzono: piątek, 2020 sierpnia 21

Jak co roku, w okresie kończącego się sezonu wakacyjnego, Prefektura Straży Gminnych i Miejskich województwa Pomorskiego – rozpoczyna ogólnopolską akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, która będzie trwała dwa tygodnie od 20 sierpnia 2020 do 13 września 2020 roku. W tym roku koordynatorem kampanii została Straż Miejska z Władysławowa, która będzie prowadziła akcję „Bezpieczna droga do szkoły” i koordynowała działania 17 jednostek pomorskich straży Gminny i Miejskich. Działania podzielono na dwa etapy.

- w I Etapie od dnia 20.08.2020 do dnia 31.08.2020 roku strażnicy sprawdzą i dokonają przeglądu infrastruktury drogowej przyszkolnej tak, aby była ona czytelna i widoczna z daleka dla uczniów. W szczególności sprawdzone są przejścia dla pieszych, widoczność oznakowania i stan barierek ochronnych oraz stan nawierzchni pasa drogowego i pieszego. W razie wystąpienia nieprawidłowości lub zagrożenia, będą składane wnioski do zarządców terenu o jak najszybsze ich usunięcie lub modernizację infrastruktury o dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo w drodze do szkoły,

- w II Etapie od dnia 01.09.2020 do dnia 13.09.2020 roku będą wykonywane patrole przy obiektach szkolnych, przejściach dla pieszych oraz organizowane spotkania edukacyjne z uczniami. Spotkania strażników z uczniami to jeden z ważniejszych elementów akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” która pozwoli dotrzeć do nich bezpośrednio poprzez rozmowy, zadania profilaktyczne a także poznanie zasad ruchu drogowego.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!